وب نوشته های یک خبرنگار

انعکاس اخبار شهرستان آران وبیدگل و ارائه ی مطالب متنوع

یلدا یعنی ...

یلدا یعنی بهانه ای برای در کنار هم شاد بودن و زندگی یعنی همین بهانه های کوچک گذرا

یلداتون مبارک و زندگیتان پر از بهانه های شاد باد...

 

نوشته شده در سه شنبه سی ام آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

ملانصرالدين و بازاريابي استراتژيك

ملا نصرالدين هر روز در بازار گدايي مي‌كرد و مردم با نيرنگ٬ حماقت او را دست مي‌انداختند. دو سكه به او نشان مي‌دادند كه يكي شان طلا بود و يكي از نقره. اما ملا نصرالدين هميشه سكه نقره را انتخاب مي‌كرد. اين داستان در تمام منطقه پخش شد. هر روز گروهي زن و مرد مي‌آمدند و دوسكه به او نشان مي دادند و ملا نصرالدين هميشه سكه نقره را انتخاب مي‌كرد. تا اينكه مرد مهرباني از راه رسيد و از اينكه ملا نصرالدين را آنطور دست مي‌انداختند٬ ناراحت شد. در گوشه ميدان به سراغش رفت و گفت: هر وقت دو سكه به تو نشان دادند٬ سكه طلا را بردار..اينطوري هم پول بيشتري گيرت مي‌آيد و هم ديگر دستت نمي‌اندازند. ملا نصرالدين پاسخ داد: ظاهراً حق با شماست٬ اما اگر سكه طلا را بردارم٬ ديگر مردم به من پول نمي‌دهند تا ثابت كنند كه من احمق تر از آن‌هايم. شما نمي‌دانيد تا حالا با اين كلك چقدر پول گير آورده‌ام.

دیدگاه بازاریابی استراتژیک :

ملا نصرالدين با بهره‌گيري از استراتژي تركيبي ـ بازاريابي، قيمت كم‌تر و ترويج، كسب و كار «گدايي» خود را رونق مي‌بخشد. او از يك طرف هزينه كمتري به مردم تحميل مي‌كند و از طرف ديگر مردم را تشويق مي‌كند كه به او پول بدهند.
اگر كاري كه مي كني٬ هوشمندانه باشد٬ هيچ اشكالي ندارد كه تو را احمق بدانند.

دیدگاه سیستمی اجتماعی:

ملا نصرالدین درک درستی از باورهای اجتماعی مردم داشت. او به خوبی می دانست که گداها از نظر مردم آدم های احمقی هستند. او می دانسته که مردم گدایی - یعنی از دست رنج دیگران نان خوردن- را دوست ندارند و تحقیر می کنند. در واقع ملانصرالدین با تایید باور مردم به شیوه خود دریافت پولی را بدست می آورد.

اگربتوانی باورهای مردم را تایید کنی آنها احتمالا به تو کمک خواهند کرد.

 دیدگاه حکومت ماکیاولی:

ملا نصرالدین درک درستی از نادانی های  مردم داشت. او به خوبی می دانست هنگامی که از دو سکه طلا و نقره مردم، شما نقره را بر می دارید آنها احساس میکنند که طلا را به آنها بخشیده اید! و مدتی طول خواهد کشید تا بفهمند که سکه طلا هم از اول مال خودشان بوده است .. و این زمان به اندازه آگاهی و درک مردم می تواند کوتاه شود. هرچه مردم نا آگاهتر بمانند زمان درک این نکته که ثروت خودشان به خودشان هدیه شده طولانیتر خواهد بود. در واقع ملانصرالدین با درک میزان جهل مردم به شیوه خود، فرصت دریافت پولی را بدست  آورده بود.
اگربتوانی ضعفهای مردم را بفهمی میتوانی سر آنها کلاه بگذاری! و آنها هم مدتی لذت خواهند برد.

 

نوشته شده در شنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

سنت های پایدار محرم در آران و بیدگل

مردم اين شهرستان با شور و عشق خاص از چند هفته قبل از ماه محرم با سياهپوش كردن و نصب بيرق عزا در اماكن مختلف ، فرارسيدن ايام محرم را اعلام مي‌كنند.
اهالي با برپايي مراسم مديحه سرايي و عزاداري در هيات‌هاي مذهبي عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار (ع) بويژه ابا عبدااله حسين (ع) نشان مي دهند.
از مراسم سنتي اين شهرستان كه در زمان آل بويه مرسوم بوده آيين تعزيه است كه تعزيه خوانان معروف اين شهرستان با برپايي آيين تعزيه خواني در مساجد و تكيه ها، واقعه كربلا را براي مردم بازگو مي‌كنند.
ازديگر آيينهاي عزاداري در اين شهرستان، آيين سنج زني ياسنگ زنيبه منظور نمايش سنگ زدن گروهي درمخالفت با سپاه ملعون شمر به قصد تازاندن اسبان خود بر پيكر بي‌جان ياران حسين(ع) است.
در اين مراسم، گروهي به شكل نمادين با چوبهايي كه به آنها سنگ يا سنج گفته مي‌شود به حركت درمي آيند و اشعار خاصي را با گويش محلي قرائت مي كنند.
سقاخواني ديگر آيين سنتي آران و بيدگل است كه ارادتمندان به امام حسين(ع) در حاليكه با يك دست مشك آب و با دست ديگر كاسه‌اي در دست دارند به ياد تشنه لبان كربلا، عزاداران حسيني را سيراب مي‌كنند.
آيين "خيل عرب" از ديگر آيين‌هاي عزاداري شهرستان آران و بيدگل است كه در روزهاي ‪۱۱و‪ ۱۲محرم در شهر نوش آباد برگزار مي‌شود.
اين آيين نماد حركت طايفه بني اسد براي خاكسپاري پيكرهاي شهداي برزمين مانده درصحراي كربلاست كه درجريان آن عده‌اي اززنان طايفه بني اسد كه در نزديك دشت كربلا زندگي مي‌كردند با بيل، چوب و هر وسيله ديگر به سمت قتلگاه حسين(ع) و يارانش رفتند تا پيكرهاي شهدا را به خاك بسپارند.

اين آيين بصورت نمادين در نوش آباد اجرا مي‌شود و در آن گروهي عزادار در حاليكه لباس سفيد عربي برتن دارند، با ضربات ريتم دار ني‌هاي چوبي، اشعار موزون مي‌خوانند و با اجراي ريتم و آهنگ خاص، سوگواري خود را در غم جانگذار شهادت امام حسين(ع) و اصحاب باوفايش به نمايش مي‌گذارند.
ازغذاهاي سنتي و نذري آران و بيدگل در ايام محرم، طبخ گوشت و لوبياست كه در روزهاي عزاداري، عده‌اي از مردم با اين غذا اطعام مي‌شوند.
مردم آران و بيدگل در شب تاسوعا ديگهاي نذري نوعی حلوا كه به زبان محلي به آن ترحلوا مي‌گويند را برپا مي‌كنند و پاي اين ديگها، حاجت مي‌طلبند.
صبحگاه، عزاداران با اين ترحلوا و ناني كه مردم روز تاسوعا به نام حضرت ابوالفضل العباس (ع) مي‌پزند و به آن نان عباس علي مي‌گويند پذيرايي مي شوند.

آيين عزادراي محرم در اين شهرستان آيين سنتي و ديرپايي است كه اززمانهاي قديم رواج داشته و هرساله با عشق و ارادت بيشتر و حضور پررنگتر مردم بويژه جوانان برگزار مي شود.

 

نوشته شده در پنجشنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

    نعره حیدری با من

    مدال نوکری با تو

                     غم دو عالمین با من

                    کرببلا حسین با تو

                                           سلام بی ریا با من

                                          نگاه با صفا با تو

                         کشیدن بلا با من

                       شفاعت جزا با تو

   گریه ی تاسوعا با من

   اجر تو عاشورا با تو

                        مست دیوونگی با من

                       سند بندگی با تو

                                               گدایی حرم با من

                                              آقا جود و کرم با تو

                           نوکری شما با من

                           رضایت خدا با تو

 اشک تو روضه ها با من

برات کربلا با تو

نوشته شده در سه شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

برگزاری نخستین مانور "زمستان ایمن" در آران و بیدگل

نخستین مانور "زمستان ایمن" در شهرستان آران و بیدگل با هدف مقابله با حوادث احتمالی فصل سرما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران در این مانور که پیش از ظهر امروز برگزار شد نیروهای ادارات راه و ترابری ،نیروی انتظامی ، شهرداری،جمعیت هلال احمر،شرکت آبفای منطقه،هواشناسی،جهاد کشاورزی و منابع طبیعی  با توجه به ماهیت مانور "زمستان ایمن" قدرت مقابله خود را در برابر وقوع حوادث درفصل زمستان نشان دادند.

"محمدفیروزی پور"فرماندار شهرستان آران و بیدگل درحاشیه ی این مراسم درگفتگو با خبرنگار باشگاه هدف از اجرای این مانور را مقابله با حوادث احتمالی فصل سرما ذکر کرد و گفت:اجرای  مانور "زمستان ایمن"  در آمادگي كامل نيروهاي كمك رسان وامداد ونجات در مواقع بحران موثر ومفيد می باشد.

گفتنی ست این مانور از محل سایت اداری شهرستان آغاز  و مسیرهای خیابان شهدا،میدان شهید بهشتی،سه راه فاطمیه ميدان امام خميني (ره) ، ميدان شهرداري ، ميدان امام حسين (ع) ، ميدان حرم هلال ابن علي (ع) وميدان شهيد شمس آبادي ابتداي جاده نوش آباد طی شد.
نوشته شده در دوشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

رسانه ها پیش گامان ترویج امر به معروف و نهی از منکر

مدیراداره ی ارشاد و فرهنگ اسلامی آران و بیدگل:رسانه ها مهم ترین عامل ترویج امروبه معروف و نهی از منکر درجامعه می باشند که با قلم خود کاستی ها ی فرهنگی را بیان می کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا،میثم نمکی صبح امروز در جلسه ی مدیریت رسانه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان آران و بیدگل در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تعامل و ارتباط با رسانه و انعکاس واقعیت ها می تواند گام مهمی جهت سوق دادن مردم و جامعه به سوی خوبی ها و پرهیز از بدیها بردارد.

وی ،بزرگترین معروف را بنا به گفته ی مقام معظم رهبری دفاع از نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و افزود:با درایت و بصیرت افراد آمر کننده و عمل کردن درچارچوب دینی و تشخیص خوبی ها و بدیها زمینه ی کرامت انسانی در جامعه ایجاد می شود.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل ادامه داد: تعریف الگوی مناسب فرهنگی،تولید آثار فرهنگی سالم،اهتمام به آموزش فرهنگی و اخلاق اجتماعی و استفاده از ظرفیت های سازمانهای غیردولتی جهت کمک به مسایل اجتماعی از جمله راهکارهای مناسب در جهت امر به معروف و نهی منکر به طور صحیح می باشد.

نمکی در پایان خاطر نشان کرد:کنترل فضای مجازی ، جلوگیری از گسترش فرهنگ غرب و غنی سازی فرهنگ بومی در جامعه از مسایلی می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

نوشته شده در دوشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

بچه ی بداخلاق وکیسه ی میخ

يكي بود يكي نبود، يك بچه كوچيك بداخلاقي بود. پدرش به او يك كيسه پر از ميخ و يك چكش داد و گفت هر وقت عصباني شدي، يك ميخ به ديوار روبرو بكوب.
روز اول پسرك مجبور شد 37 ميخ به ديوار روبرو بكوبد. در روزها و هفته ها ي بعد كه پسرك توانست خلق و خوي خود را كنترل كند و كمتر عصباني شود، تعداد ميخهايي كه به ديوار كوفته بود رفته رفته كمتر شد. پسرك متوجه شد كه آسانتر آنست كه عصباني شدن خودش را كنترل كند تا آنكه ميخها را در ديوار سخت بكوبد.
بالأخره به اين ترتيب روزي رسيد كه پسرك ديگر عادت عصباني شدن را ترك كرده بود و موضوع را به پدرش يادآوري كرد. پدر به او پيشنهاد كرد كه حالا به ازاء هر روزي كه عصباني نشود، يكي از ميخهايي را كه در طول مدت گذشته به ديوار كوبيده بوده است را از ديوار بيرون بكشد.
روزها گذشت تا بالأخره يك روز پسر جوان به پدرش روكرد و گفت همه ميخها را از ديوار درآورده است. پدر، دست پسرش را گرفت و به آن طرف ديواري كه ميخها بر روي آن كوبيده شده و سپس درآورده بود، برد. پدر رو به پسر كرد و گفت: « دستت درد نكند، كار خوبي انجام دادي ولي به سوراخهايي كه در ديوار به وجود آورده اي نگاه كن !!

اين ديوار ديگر هيچوقت ديوار قبلي نخواهد بود. پسرم وقتي تو در حال عصبانيت چيزي را مي گوئي مانند ميخي است كه بر ديوار دل طرف مقابل مي كوبي. تو مي تواني چاقوئي را به شخصي بزني و آن را درآوري، مهم نيست تو چند مرتبه به شخص روبرو خواهي گفت معذرت مي خواهم كه آن كار را كرده ام، زخم چاقو كماكان بر بدن شخص روبرو خواهد ماند. يك زخم فيزكي به همان بدي يك زخم شفاهي است.

    چهار چیز هرگز قابل جبران نیست:

 سنگی كه پرتاب شده باشد.

 حرفی كه از دهان خارج شده باشد.

 فرصتی كه از دست رفته باشد.

 زمانی كه سپری شده باشد.

نوشته شده در یکشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

ضدعفونی بیش از 70درصد از اراضی زیرکشت گندم و جو درآران و بیدگل

کارشناس مسئول حفظ نباتات جهادکشاورزی شهرستان آران و بیدگل از ضدعفونی بیش از 70درصد از اراضی زیرکشت گندم و جو در این منطقه خبر داد.

زهره زارع صدری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ایسنا (خبرگزاری دانشجویان ایران)گفت:بیش از 70درصد از سطوح زیرکشت گندم و جو جهت پیشگیری از مبتلا شدن با بیماری سیاهک آشکار و پنهان غلات ،ضدعفونی شده است.

وی افزود:طبق روال هر سال ضدعفونی این اراضی با همکاری بخش خصوصی و شرکت های تعاونی کشاورزی و با اطلاع رسانی از طریق سامانه ی پیام کوتاه به مدیر عاملان مزارع اجرا می شود.

زهره زارع صدری در ادامه به همکاری واحد تولیدات شهرستان اشاره و خاطر نشان کرد:درسال زراعی جاری  در زمینه ی تامین بذر گواهی شده ی جو با هیچ گونه مشکلی مواجه نشده ایم.

کارشناس مسئول حفظ نباتات شهرستان ،سیاهک آشکار و پنهان غلات را از شایع ترین بیماری های بذر گندم و جو برشمرد و ادامه داد:شیوع این بیماری در مزارع گندم و جو باعث کاهش کیفیت غلات و گاها غیرقابل استفاده شدن برای کاشت یا خوراک دام می شود.

گفتنی ست سطح زیرکشت گندم و جو در شهرستان آران و بیدگل 6هزار هکتار می باشد.

نوشته شده در شنبه بیستم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

عشق و دیوانگی

زمانهای بسیار قدیم وقتی هنوز پای بشر به زمین نرسیده بودفضیلت ها و تباهی ها در همه جا شناور بودند.
آنها از بیکاری خسته و کسل شده بودند.
روزی همه فضایل و تباهی ها دور هم جمع شدند خسته تر و کسل تر از همیشه.
ناگهان ذکاوت ایستاد و گفت: بیایید یک بازی بکنیم؛.
مثلا" قایم باشک؛ همه از این پیشنهاد شاد شدند و دیوانگی فورا"
فریاد زد من چشم می گذارم من چشم می گذارم....و از آنجایی که هیچ کس نمی خواست به دنبال دیوانگی برود همه قبول
کردند او چشم بگذارد و به دنبال آنها بگردد.
دیوانگی جلوی درختی رفت و چشمهایش را بست و شروع کرد به
شمردن ....یک...دو...سه...چهار...همه رفتند تا جایی پنهان شوند؛
لطافت خود را به شاخ ماه آویزان کرد؛
خیانت داخل انبوهی از زباله پنهان شد؛
اصالت در میان ابرها مخفی گشت؛
هوس به مرکز زمین رفت؛
دروغ گفت زیر سنگی می روم اما به ته دریا رفت؛
طمع داخل کیسه ای که دوخته بود مخفی شد.
و دیوانگی مشغول شمردن بود. هفتاد و نه...هشتاد...هشتاد و یک...
همه پنهان شده بودند به جز عشق که همواره مردد بود و نمیتوانست
تصمیم بگیرد. و جای تعجب هم نیست چون همه می دانیم پنهان کردن عشق مشکل است.
در همین حال دیوانگی به پایان شمارش می رسید.
نود و ینج ...نود و شش...نود و هفت... هنگامیکه دیوانگی به صد
رسید, عشق پرید و در بوته گل رز پنهان شد.
دیوانگی فریاد زد دارم میام دارم میام.
اولین کسی را که پیدا کرد تنبلی بود؛ زیرا تنبلی، تنبلی اش آمده بود جایی
پنهان شود و لطافت را یافت که به شاخ ماه آویزان بود.
دروغ ته چاه؛ هوس در مرکز زمین؛ یکی یکی همه را پیدا کرد جز عشق.
او از یافتن عشق ناامید شده بود.
حسادت در گوشهایش زمزمه کرد؛ تو فقط باید عشق را پیدا کنی و او
پشت بوته گل رز است.
دیوانگی شاخه چنگک مانندی را از درخت کند و با شدت و هیجان زیاد
ان را در بوته گل رز فرو کرد. و دوباره، تا با صدای ناله ای متوقف
شد . عشق از پشت بوته بیرون آمد با دستهایش صورت خود را پوشانده
بود و از میان انگشتانش قطرات خون بیرون می زد.
شاخه ها به چشمان عشق فرو رفته بودند و او نمی توانست جایی را ببیند.
او کور شده بود.
دیوانگی گفت « من چه کردم؛ من چه کردم؛ چگونه می تواتم تو را درمان کنم.»
عشق یاسخ داد: تو نمی توانی مرا درمان کنی، اما اگر می خواهی کاری بکنی؛ راهنمای من شو.»
و اینگونه شد که از آن روز به بعد عشق کور است
و دیوانگی همواره در کنار اوست.

 

نوشته شده در جمعه نوزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

همزمان با 570 شهرایران و 30کشور جهان

ششمین همایش شیرخوارگان حسینی  در آران و بیدگل برگزار می شود.

مسئول مجمع جهانی علی اصغر شهرستان آران و بیدگل از برگزاری ششمین همایش شیرخوارگان حسینی دراولین جمعه ی ماه محرم در این منطقه خبر داد.

خسرو بهروان صبح امروز درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:همزمان با 570شهر ایران و 30کشوراز پنج قاره ی جهان،ششمین همایش شیرخوارگان حسینی در حسینیه ی علی اصغر چهارسوق آران و بیدگل برگزار می شود.

وی افزود:دراین همایش بیش از 500دست لباس سبزرنگ مخصوص،پیشانی بند و روسری برای کودکان آماده شده و برای کودکانی که نامشان علی اصغر است حساب پس انداز بانک سپه به مبلغ 500هزار ریال افتتاح می شود.

مسئول مجمع جهانی علی اصغر شهرستان آران و بیدگل در پایان ،برگزاری سخنرانی آیت اله ممدوحی(عضو خبرگان رهبری)با موضوع کودک و کربلا،مدیحه سرایی مداحان اهل بیت،اجرای سرود و اهدای هدایا را از جمله برنامه های اجرایی این همایش برشمرد.

نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

مدیر اداره ی ارشادو فرهنگ اسلامی شهرستان آران وبیدگل خبر داد:

"هفت شهر عشق" با نگاهي نو به حماسه حسيني در فضاي مجازي عرضه شد .


مدیر اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل از عرضه ی کتاب هفت شهر عشق،اثر نویسنده ودانشمند جوان شهرستان آران و بیدگل درفضای مجازی اینترنت خبر داد.

میثم نمکی صبح امروز در گفتگوی با خبرنگار ایسنا اظهار داشت:بیان پیامهای کاربردی حماسه عاشورا و ارتقاي سطح آگاهي و آشنايي جوانان با زيبايي هاي مكتب حسيني از اهداف نویسنده ی این کتاب می باشد.

وی افزود: اين اثر با توجه بر تاكيد مقام معظم رهبري بر عرضه آموزه‌هاي ديني در قالب رمان با بياني شيوا و در قالب داستان به تحليل حوادث حماسه عاشورا از ابتدا تا انتها مي پردازد.

مدیراداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: اين اثر در عين حال كه دارای قلمی روان  می باشد كتابي تحقيقي و پژوهشي است كه در تاليف آن به بيش از 130 كتاب عربي - تحقيقي مراجعه شده است و متن عربي همه مستندات آن  ذكر شده است .

نمکی خاطرنشان کرد: این اثر در ششمين همايش اهل قلم  اصفهان در سال  1388 به مقام برتر دست يافته است و به تازگي توسط حوزه نمايندگي ولي فقيه در حج و زيارت به چاپ سوم رسيده است .

وی ادامه داد: در اين كتاب جوانان با ريشه هاي قيام امام حسين و حوادث شهر مدينه آشنا شده و همراه با كاروان امام حسین علیه السلام به سوي كربلا رفته و بعد از درک حوادث روز عاشورا با حضرت زینب این پیام آور زیبایی ها در سفر کوفه و شام آشنا می شوند.
گفتنی است حاج شیخ مهدی خدامیان  (نویسنده ی کتاب)با ایجاد موسسه تحقیقاتی اندیشه سبز شیعه کوشیده است زیبایی های معارف دینی و تشیع را در قالب رمان برای مخاطبین خود خاصه جوانان تبیین کند.
رهاورد تلاش های وی درکمتر از یک سال و نیم تدوین بیش از سی جلد کتاب بوده که تعداد 23جلد آن منتشر شده است.
یادآور می شود کسب مقام اول جهان در مسابقه بين المللى كتاب بيروت – 2009، مقام برتر در هفتمين جشواره كتاب سال رضوى - همدان آبان 88، مقام برتر در حوزه كتب حديثى در چهارمين جشواره اهل قلم - اصفهان 1386 از دیگر افتخارات این جوان دانشمند است.

مي توانید براي دانلود اين كتاب به آدرس زير مراجعه نمايید:
http://www.masabih.com/news-401.html

نوشته شده در چهارشنبه هفدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

بیانیه ی روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل به مناسبت  روز دانشجو

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران متن بیانیه ی روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز آران و بیدگل همزمان با 16 آذر ماه روز دانشجو بدین شرح می باشد:

16 آذر ماه سالروز شهادت سه تن از دانشجویان پیرو خط امام و مدافعان انقلاب اسلامی ایران - که به عنوان روز دانشجو نامگذاری شده است -  سالروز استکبار ستیزی و مبارزه با باطل و پیروی و دفاع  از حق و حقیقت می باشد .

روز دانشجو نماد دانش و عینیت بخشیدن به آرمان های بلند انقلاب و روز ارج نهادن به دانشجو و نمایش قدرت علمی دانشجویان و فتح قله های بلند علم و معنویت است.

دانشجویان همواره درروند پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نقش بسزایی را ایفا نموده اند و کانون تحولات چشمگیر در عرصه های مختلف بوده اند. بعد از پیروزی انقلاب نیز ثابت کرده اند که در دفاع از آرمانهای انقلاب و امام راحل عظیم الشان (ره) و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت اله خامنه ای مد ظله العالی ثابت قدم هستند و همواره روحیه ولایت مداری ،  استکبار ستیزی ، استقلال طلبی و عدالت خواهی را حفظ نموده اند .

درادامه ی این بیانیه آمده است:تحولات علمی اخیر در عرصه های مختلف توانسته است ایران اسلامی را به الگویی بی بدیل برای کشورهای مختلف تبدیل کند که این حرکت بی نظیر جز با تلاش دانشجویان نخبه و دانشمندان جوان میهن اسلامی عزیزمان میسر نبود . 

دانشجوی مسلمان و متعهد باید آیینه فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) بوده و در پی تلاش، دقت، پیشرفت، شکوفایی، عدالت خواهی و نشاط باشد و در راه رسیدن به کمالات والای انسانی تلاش کند تا با پشتوانه علمی و اخلاقی خود جامعه را سیراب کند و با کوله باری از تعهد و تخصص به نقادی ، اصلاح ، پیشرفت و آبادانی جامعه بپردازد .

در پایان این بیانیه  ضمن تسلیت به مناسبت آغاز محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) و یاران وفادارش و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای دانشجو و امام شهیدان ، همه دانشجویان  ودانش پژوهان و دانشجوپروران را - در سالی که به نام همت مضاعف و کار مضاعف نامگذاری شده - به همت و پشتکار بیشتر در عرصه تحصیل و تهذیب دعوت نموده است.

نوشته شده در سه شنبه شانزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

ژنرال وپسر بچه

روزی روزگاری،ژنرالی بود که می خواست از عرض رودخانه ای عبور کند.او نمی دانست که عمق رودخانه چقدر است و نیز نمی دانست که آیا اسبش می تواند از رودخانه عبور کند یا همان اول کار غرق می شود.برای یافتن کمک ، نگاهی به اطراف خود انداخت و پسر بچه ای را در همان نزدیکی ها دید. چاره ای نداشت جز این که از او راهنمایی بگیرد. پسر بچه نگاهی به ژنرال انداخت و بعد از مدتی مکث با اطمینان هر چه تمام تر گفت که ژنرال و اسبش می توانند به راحتی و صحیح و سالم از عرض رودخانه عبور کنند . ژنرال در حالی که سوار بر اسبش بود ، قدم به رودخانه گذاشت. وقتی به وسط رودخانه رسید ، ناگهان متوجه عمق زیاد آب شد و چیزی نمانده بود که غرق شود. بعد از آن که توانست به هر زحمتی که شده خودش را نجات بدهد ، فریاد کنان به طرف پسر بچه رفت و تهدید کرد که او را به سختی مجازات می کند . پسر که هاج و واج مانده بود ، مظلومانه جواب داد :   "اما قربان ، من می بینم که اردک های من هر روز بدون هیچ مشکلی از این طرف رودخونه به اون طرف رودخونه می رن و خودتون هم دارین میبینین که پاهای اردک های من کوتاه تر از پاهای اسب شما ست ! "

نکته ی اخلاقی: هنگامی که به راهنمایی نیاز دارید ، در جستجوی راهنمایی گرفتن از افرادی باشید که می دانند از چه موضوعی حرف می زنند. ناپلئون هیل می گوید : "  نقطه نظر ، کم ارزش ترین کالای روی زمین است ." قبل از آن که به نظرات دیگران جامه عمل بپوشانید ، آنها را پیش خودتان حلاجی کنید.

نوشته شده در دوشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

آغاز اجرای طرح های ساماندهی آب و خاک در آران و بیدگل

مسئول آب و خاک جهاد کشاورزی آران و بیدگل از آغاز اجرای طرح های تامین آب و تجهیز و نوسازی اراضی سنتی در این شهرستان خبر داد.

سید جواد هجری صبح امروز درگفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:اجرای طرح های کوچک تامین آب شامل لوله گذاری 12کیلومتر اراضی کشاورزی به منظور انتقال آب زراعی 7حلقه چاههای کشاورزی تحت پوشش از یک ماه قبل آغاز شده است.

مسئول آب و خاک اداره ی جهاد کشاورزی هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از پرت،نفوذ و تبخیر و افزایش راندمان انتقال آب تا صد در صد بیان کرد و افزود:طرح مذکور با اعتباری افزون بر 1700 میلیون ریال از محل اعتبارات بلاعوض استانی 89و از محل خودیاری زراعی با پیشرفت فیزیکی 50درصد درشهرهای ابوزید آباد ،محمدآباد،نوش آباد و یزدل در حال اجرا می باشد.

سیدجواد هجری در ادامه از اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی سنتی روستای ریجن خبر داد و خاطر نشان کرد:این طرح با اعتبار 1500میلیون ریالی از محل اعتبارات استانی سال89با پیشرفت فیزیکی 40درصدی درحال اجرا می باشد.

وی افزایش راندامان آبیاری و کاهش هزینه ها در واحد تولید را از مهم ترین اهداف اجرای طرح تجهیز و نوسازی دانست و ادامه داد:با اجرای این طرح ضمن تسهیل در ایاب و ذهاب وسائط نقلیه و ماشین آلات،زمینه ی حمل و نقل محصولات نهادهای کشاورزی و کاهش هزینه ی استهلاک فراهم می شود.

نوشته شده در یکشنبه چهاردهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

 دوباره باید شد

1-   " نقص دیگران " را میبینم ، " نقش خود " را چطور؟

2-   " سهل گوش " و " سخت کوش " باشیم.

3-   بزرگان " ضخامت عمرشان " بیش از " طول عمرشان " است.

4-   بچه گره خود را با " گریه " باز میکند ، بزرگترها با " گله ".

5-   از همان ایرادی که در دیگران " می نالیم " به خود " می بالیم ".

رابطه ی اخلاق با درد

محققان می گویند:اخلاق بد موجب تشدید درد و اخلاق خوب موجب کاهش احساس درد می شود.این محققان با بررسی گروهی از افراد دریافتند که خلق و احساسات افراد در تجربه ای که از درد دارند،موثر است.این بررسی نشان می دهد افکار مثبت و پرهیز از هیجانات تند و خشن موجب کاهش احساس درد می شود و از سوی دیگر،افرادی که همزمان با وجود یک عامل دردناک افکار منفی دارند و رفتار خشن از خود بروز می دهند،درد بیشتری را تجربه می کنند.

 

نوشته شده در شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

همینطوری بی ربط ...

 یه آهنگ از علیرضا قمیشی.

اگه دوست دارید دانلود کنید

http://www.upload.iran-forum.ir/uploads/1291514067.mp3

 

نوشته شده در جمعه دوازدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

گدای نابینا

روزی مرد کوری روی پله‌های ساختمانی نشسته و کلاه و تابلویی را در کنار پایش قرار داده بود روی تابلو نوشته شده بود: من کور هستم لطفا کمک کنید. روزنامه نگارخلاقی از کنار او می گذشت، نگاهی به او انداخت. فقط چند سکه در داخل کلاه بود. او چند سکه داخل کلاه انداخت و بدون اینکه از مرد کور اجازه بگیرد تابلوی او را برداشت آن را برگرداند و اعلان دیگری روی آن نوشت و تابلو را کنار پای او گذاشت و آنجا را ترک کرد.
عصر آنروز، روز نامه نگار به آن محل برگشت، و متوجه شد که کلاه مرد کور پر از سکه و اسکناس شده است. مرد کور از صدای قدم های او، خبرنگار را شناخت و خواست اگر او همان کسی است که آن تابلو را نوشته، بگوید که بر روی آن چه نوشته است؟
روزنامه نگار جواب داد: چیز خاص و مهمی نبود، من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم و لبخندی زد و به راه خود ادامه داد. مرد کور هیچوقت ندانست که او چه نوشته است ولی روی تابلوی او خوانده می شد:
امروز بهار است، ولی من نمی توانم آنرا ببینم !!!!!

نتیجه اخلاقی:وقتی کارتان را نمی توانید پیش ببرید، استراتژی خود را تغییر بدهید. خواهید دید بهترین ها ممکن خواهد شد. باور داشته باشید هر تغییر بهترین چیز برای زندگی است. حتی برای کوچکترین اعمالتان از دل، فکر، هوش و روحتان مایه بگذارید این رمز موفقیت است ....

از آسمان برایتان طلا ببارد

نوشته شده در پنجشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

بازدید اعضای هیئت امنای آستان حضرت عبدالعظیم حسنی

از آستان مقدس محمد هلال بن علی (ع)

طی مراسمی صبح امروز اعضای هیئت امنای آستان حضرت عبدالعظیم حسنی با هدف توسعه و تعامل فرهنگی،آموزشی،هنری و مدیریتی از آستان مقدس محمد هلال بن علی علیه السلام بازدید کردند.

 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در ابتدای این مراسم،معاون روابط عمومی و بین الملل آستان حضرت عبدالعظیم حسنی و هیئت همراه از بخش های مختلف آستان بازدید به عمل آوردند.

معاون روابط عمومی و بین الملل آستان حضرت عبدالعظیم در ابتدای این مراسم درجمع خادمین افتخاری به برگزرای یادواره ی خادمان فقید آستان مقدس محمد هلال و تجلیل از خادمان پیشکسوت تاکید کرد و گفت:برگزاری چنین مراسم هایی جهت آگاهی خادمان جوان از اینکه شرافت خدمت این گروه بعداز گذشت سالها از یاد نمی رود و هم چنان زنده است مفید می باشد و انگیزه خادمان جوان جهت خدمت به این آستان مقدس دو چندان می کند.

استاد عباس سلیمی در ادامه ی این بازدید در گفتگو با فرماندار شهرستان و مسئولان اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی ،تبلیغات اسلامی و اوقاف و شهردار ناحیه ی یک آران و بیدگل بر تهیه ی نقشه ی جامع شهری جهت توسعه ی این بقعه ی متبرکه اشاره کرد و گفت: شهرداری باید از صدور مجوز ساخت و ساز شهری در اطراف این آستان خودداری کند تا در سالهای آینده نسبت به افزایش جمعیت امکان توسعه ی این آستان مقدور باشد.

وی در ادامه خواستار تدوین کتاب جامعی جهت معرفی مشاهیر و علما و امامزادگان شهرستان شد و افزود: با تشکیل یک کارگروه تخصصی آموزشی همراه با استفاده از فضای مجازی و استفاده از پتانسیل های جوان و دانشجویان آلبوم مصوری را جهت شناخت ابعاد گوناگون شخصیت این امامزاده و معماری این آستان تهیه شود.

عباس سلیمی در ادامه از گنجینه ی انقلاب اسلامی شهدا و دفاع مقدس بازدید کرد وشهدا را تلاشگران و راست قامتان جهاد در راه خدا دانست و تصریح کرد:برگزاری یادواره ی شهدا به همت آستان مقدس محمد هلال بن علی(ع)،تهیه ی فیلم مستند با پرداخت شایسته به ابعاد شخصیتی شهدا به همت کانون بسیج هنرمندان و اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ی تبلیغات اسلامی می تواند گامی ارزشمند در جهت شناساندن مقام شامخ شهیدان شهرستان آران و بیدگل باشد.

 

نوشته شده در پنجشنبه یازدهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

انتظار لاک پشتی

یک روز خانواده لاک پشتها تصمیم گرفتند که به پیکنیک بروند. از آنجا که لاک پشت ها به صورت طبیعی در همه موارد یواش عمل می کنند، هفت سال طول کشید تا برای سفرشون آماده بشن! در نهایت خانواده لاک پشت خانه را برای پیدا کردن یک جای مناسب ترک کردند. در سال دوم سفرشان (بالاخره) پیداش کردند. برای مدتی حدود شش ماه محوطه رو تمیز کردند، و سبد پیکنیک رو باز کردند، و مقدمات رو آماده کردند. بعد فهمیدند که نمک نیاوردند! پیکنیک بدون نمک یک فاجعه خواهد بود، و همه آنها با این مورد موافق بودند. بعد از یک بحث طولانی، جوانترین لاک پشت برای آوردن نمک از خانه انتخاب شد. لاک پشت کوچولو ناله کرد، جیغ کشید و توی لاکش کلی بالا و پایین پرید، گر چه او سریعترین لاک پشت بین لاک پشت های کند بود! او قبول کرد که به یک شرط بره؛ اینکه هیچ کس تا وقتی اون برنگشته چیزی نخوره. خانواده قبول کردن و لاک پشت کوچولو به راه افتاد. سه سال گذشت... و لاک پشت کوچولو برنگشت. پنج سال ... شش سال ... سپس در سال هفتم غیبت او، پیرترین لاک پشت دیگه نمی تونست به گرسنگی ادامه بده . او اعلام کرد که قصد داره غذا بخوره و شروع به باز کردن یک ساندویچ کرد. در این هنگام لاک پشت کوچولو ناگهان فریاد کنان از پشت یک درخت بیرون پرید،« دیدید می دونستم که منتظر نمی مونید. منم حالا نمی رم نمک بیارم»!!!!!!!!!!!!

نتیجه اخلاقی: بعضی از ماها زندگیمون صرف انتظار کشیدن برای این می شه که دیگران به تعهداتی که ازشون انتظار داریم عمل کنن. آنقدر نگران کارهایی که دیگران انجام میدن هستیم که خودمون (عملا) هیچ کاری انجام نمی دیم.

نوشته شده در سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

دستگیری شکارچیان متخلف با لاشه ی شکار در آران و بیدگل

رییس اداره ی حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل از دستگیری گروهی از شکارچیان متخلف با لاشه ی شکار در حوزه ی استحفاظی این منطقه خبر داد.

اللهیار دولتخواه درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:درپی تلاش ماموران اجرایی اداره ی حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل و فرماندهی نیروی انتظامی بخش کویرات گروهی از شکارچیان متخلف که اقدام به شکار 5 راس جبیر کرده بودند دستگیر شده و جهت پیگیری های قضایی تحویل مراجع قضایی شدند.

رییس اداره ی حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل افزود:یکی از مناطق بکر و زیبای استان اصفهان منطقه ی کویری حوزه شهرستان آران و بیدگل می باشد که از ضلع شمالی به پارک ملی کویر منتهی می شود و زیستگاه گونه های نادری چون یوزپلنگ آسیایی،گورخر ایرانی،جبیر و هوبره می باشد.

دولتخواه در ادامه از تخلف شکارچیان و صید این گونه های نادر ابراز نگرانی کرد و گفت:با توجه به استعدادهای بالقوه ی این منطقه نسبت به ارتقاء آن به یکی از مناطق چهار گانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در آینده ای نه چندان دور اقداماتی جدی صورت میگیرد.

گفتنی ست اداره ی حفاظت محیط زیست شهرستان آران و بیدگل ماه گذشته با حضور مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان راه اندازی شد.

آدرس اداره ی حفاظت محیط زیست شهرستان : سایت اداری شهرستان طبقه ی زیرین اداره ی بازرگانی

نوشته شده در دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

برگزاری مانور زلزله در مدارس شهرستان آران و بیدگل

مانور زلزله هم‌زمان با سراسر کشور صبح امروز در مدارس شهرستان آران و بیدگل با هدف آمادگي دانش آموزان در برابر خطرات طبيعي از جمله زلزله برگزار شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران  اين مانورصبح امروز در مدارس شهرستان آران و بیدگل  و به صورت نمادين در دبيرستان دخترانه ی  شمس الدین برگزار شد.

در این مانور دانش‌آموزان با حوادث طبيعي به ويژه زلزله آشنا شده و نحوه مقابله با آن توسط اکيپ‌هاي جمعيت هلال احمر، آتش نشاني و سپاه ناحيه و ساير دستگاه‌هاي نظامي و امنيتي آران و بیدگل آموزش داده شد.

هم‌چنين انتقال مصدومين ازمحل حادثه، مداواي مصدومين و اطفاء حريق از ديگر برنامه‌هاي اين مانور بود که اکيپ ‌هاي جمعيت هلال احمر وآتش نشاني به اجراي آن پرداختند.

نوشته شده در دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

حجاب و عفاف زنان مسلمان نماد دین اسلام است

همایش "عفاف و حجاب"، در شهرستان آران و بیدگل به همت حوزه بسیج خواهران ناحیه ی مقاومت سپاه باحضور 200نفر از خواهران بسیجی منطقه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران سید علی بنی هاشمی صبح امروز در این همایش،توجه به عفاف و حجاب را یکی از موضوعات مهم معارف اسلامی دانست و اظهار داشت:عفت برای زنان در حقیقت به معنای پیشه کردن پاکدامنی می باشد و حفظ حجاب،محافظت از روح و روان در برابر کسانی است که با انسان بیگانه هستند.

مدرس حوزه و دانشگاه کاشان ادامه داد:راز رسیدن هر انسانی به سعادت و رستگاری ،بنده ی خالص خدا بودن می باشد و هرکس بنده ی خدا باشد دنیای خود را به زیبایی طی می کند.

سید علی بنی هاشمی در ادامه خواستار تعصب زنان نسبت به مسایل دینی و امر حجاب شد و خاطر نشان کرد:زنان در جامعه ی امروزی باید دغدغه ی دینی داشته باشند درغیر اینصورت جایگاه و اهمیت واقعی خود را از دست خواهند داد.

محقق و نویسنده حوزه ی کاشان  یکی از مهم ترین حربه های دشمن جهت ساقط کردن اسلام و برهم زدن جامعه ی اسلامی را متوسل شدن به رواج فحشا و گناه در جامعه ذکرکرد و افزود:جوامع غربی بهترین راه به فساد کشیدن جامعه ی اسلامی را استفاده از زنان و رواج فساد توسط آنان در جامعه می دانند که این وظیفه ی خواهران بسیجی که پرچم حفاظت از دین اسلام بردوششان است را سنگین تر می سازد.

سید علی بنی هاشمی در پایان از کنار گذاشتن حیا و عفت و تعصب دینی در زنان اظهار نگرانی کرد و گفت:متاسفانه دشمن کوشیده است تا بساط شهوت را درجوامع اسلامی بگستراند و تاحدی نیز در فتح سنگرهای عفت موفق بوده است.

گفتنی ست شهرستان آران و بیدگل با 20هزار بسیجی  دارای 20پایگاه بسیج خواهران می باشد.

 

نوشته شده در یکشنبه هفتم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

امروز که خبر مبارزه با موش صحرایی را کار کردم به ذهنم رسید که در مورده موش صحرایی یه تحقیق پژوهشی کوتاه انجام بدم.

نتیجه ی تحقیقات من :

موش صحرایی

اين موجود از نمونه‌هاي طبيعت‌دوست موشهاست كه در صحراها و دشتها زندگي مي‌كند و به كار سخت عادت دارد. موشهاي صحرايي برخلاف موشهاي خانگي به خاطر هيكل زمخت و بي‌تناسبي كه دارند هيچ طرفداري ندارند و حتي دانشمندان هم حاضر نيستند روي آنها آزمايش انجام دهند و بيشتر سراغ موشهاي خوش‌تيپ شهري مي‌روند!

آیا میدانستید که موشهای صحرایی چنان سریع تکثیر پیدا میکنند ،که در عرض هجده ماه دو موش صحرایی قادرند یک میلیون فرزند داشته باشند.

دیگه نتونستم به تحقیقاتم ادامه بدم فک کنم دیگه خودتون بروید دنبالش بهتر باشه

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

مبارزه با موش صحرایی در 280هکتار از اراضی تاغزار آران و بیدگل

مسئول حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل:مبارزه با موش صحرایی در 280 هکتار از اراضی تاغزار این منطقه از اواخر آبانماه شروع شده و تا آخر آذرماه سالجاری ادامه دارد.

ماشااله گل آرایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:طرح مبارزه با موش صحرایی با اعتباری افزون بر 100میلیون ریال برای نخستین بار در سطح شهرستان آران و بیدگل در حال انجام می باشد.

وی هدف از اجرای این طرح را حفاظت از اراضی شهرستان و جلوگیری از نابود شدن تاغزارها جهت عدم هجوم ماسه های روان به شهر آران و بیدگل ، مجتمع فولاد کویر و کمپ شهید مطهری دانست و ادامه داد:مبارزه با موش صحرایی طی سه مرحله ی لانه کوبی،بازنگری و طعمه گذاری ظرف مدت دو الی سه روز در تاغزارها ی شهرستان اجرا می شود.

گل آرایی در پایان از اجرای طرح مبارزه با ملخ کوهان دار در بهار سال آینده خبر داد.

گفتنی ست شهرستان آران و بیدگل با 120هکتار جنگل های دست کاشته،تاغ و قره تاغ دارای رتبه ی نخست استانی در زمینه ی بیابان زدایی می باشد
نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

دیشب که همایش ادبی "غدیر ، بسیج ، ولایت" شرکت کردم شماری از شاعرای شهرستان سروده های خودشون را خوندند که همشون قشنگ بود و تموم اشعار حکایت از ذائقه ی لطیف و عمیق  شاعرای شهرستان داشت. شعر زیر از سروده های آقای حسین جعفرزاده شاعر توانای شهرستان هستش که در همایش خوانده شد:

دوباره هدیه ای تازه زخاک سنگر آوردند

کبوترهای چندی پیش از اینجا سر درآوردند

به روی دستها روزی تو را ای نخل می بردند

چه شد امروز از جسمت کمی خاکستر آوردند

برای تو تمام شب نبسته مادرت در را

چه پیش آمد که مشتی پر برای مادر آوردند

چراتابوت ها خالی تمام شانه ام لرزید

دعای خیر مادر بوده تا به پر درآوردند

پدر میخواست تا او را دوباره در بغل گیرد

نمی دانست زان پیکر تنی ناباور آوردند

دوباره شهر از بوی بهشت جبهه ها پر شد

دوباره یک پلاک و قطعه ای انگشتر آوردند

 

 

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

برگزاری همایش ادبی" غدیر ، بسیج ، ولایت " در آران و بیدگل

همزمان با هفته ی بسیج و عید ولایت همایش ادبی " غدیر ، بسیج ، ولایت "به همت کانون بسیج هنرمندان،بنیاد شهیدوامور ایثارگران واداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران فرماندار آران و بيدگل در این مراسم ضمن گراميداشت هفته بسيج و عید ولایت گفت: بسيج واژه اي است به بیکرانی اقیانوس معرفت كه در قاموس هيچ فرهنگي نمی گنجد، پنجم آذر سالروز تشكيل بسيج مستضعفين به فرمان امام خميني (ره) در سال 1358 سندي است بر هوشياري و درايت امام راحل كه اين مهم از جمله اساسي ترين عوامل، در راه خنثي سازي توطئه ها در جريان انقلاب اسلامي به شمار مي آيد.

محمد فیروزی پوردر ادامه افزود : بي گمان امنيت استوار و توسعه پايدار با مشاركت مردمي محقق مي شود و كدام مشاركت شاخص تر از حضور بسيج در تمامي عرصه هاست، بسيجي كه مظهر وحدت و بازوي توانمند اسلام است.

وی خاطر نشان كرد : هفته بسيج ، هفته بزرگداشت جان فشانيها و ايثارگريهاي بسيجيان و رزمندگان سرافراز ميهن اسلامي و فرصت دوباره اي براي تجديد پيمان با شهداي والا مقام است.

فیروزی درپایان تصریح کرد: بسيجي پيرو هميشگي امام خميني (ره) و مطيع امر ولايي رهبر معظم انقلاب اسلامي،در تمامي صحنه ها نگاه به فرمان ولايت دارد ، همانگونه كه مفهوم زيباي بسيجي ،پيوند امت با ولايت است.

گفتنی ست درادامه ی این همایش شماری از شاعران شهرستان سروده های خود را خواندند و درپایان از 30بسیجی فعال شهرستان تجلیل شد.

نوشته شده در جمعه پنجم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

حرم مطهر محمد هلال بن علی در روز عید غدیربا ۱۴۲۰شاخه گل گلباران شد

هزاران نفر از مردم شهرستان آران و بیدگل و کاشان در روز عید غدیرخم، حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام را گلباران کردند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جشن بزرگ ولایت به همت آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام  از ساعت 15 روز عید غدیر آغاز شد .                                                    

  در این مراسم معنوی، زائران و مجاوران حرم و هیئات مذهبی شهرآران و بیدگل به اتفاق هیئت زینبیون شهرستان کاشان و هیئت حسینی شهر نوش آباد با یک هزار و 420 شاخه گل به مناسبت هزار و چهارصد وبیستمین سال اکمال دین مسیرمیدان شهدا تا آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) را با پای پیاده پیمودند.                                                       

 خادمین آستان مقدس و سادات شهرستان نیز پیشاپیش مردم در این جشن باشکوه شرکت نمودند.

همچنین در طول مسیر حرکت، مادحین اهل بیت (ع) به ذکر مناقب مولای متقیان حضرت علی (ع) و مولودی خوانی پرداختند.استقبال 50 اتومبیل مزین به فرمایشات گهربار امام علی (ع) و حرکت 50شتر سوار با لباس های یک دست پیشاپیش جمعیت مشتاق، از نکات قابل توجه این مراسم بود.                                                                                                     

 در ادامه شرکت کنندگان با نوای « یا هلال بن علی، تهنیت، تهنیت...» به صحن مطهر وارد شده و در حالی که خیل عظیم جمعیت، مشتاقان ولایت را همراهی می کردند با گلباران ضریح مطهر این روز بزرگ را به فرزند بلافصل امیرالمؤمنین (ع) تبریک گفتند.                                          

  این مراسم معنوی همزمان با فریضه مغرب با اقامه نماز جماعت در مسجد اعظم آستان مقدس و شبستان غربی حرم مطهر به پایان رسید.                                               

 گفتنی است نظیر چنین مراسمی به مناسبت سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) در روز نیمه شعبان امسال با گلباران حرم مطهر توسط خادمین افتخاری و زائران و مجاوران حرم مطهر برگزار شد.

 .......................................................................................

ببخشید دیگه نتونستم تحمل کنم و رفتم خبر تهیه کردم.خداییش زندگی برای یک خبرنگار بدون سرک کشیدن به این ور اون ور و تهیه نکردن خبر خیلی مشکله

نوشته شده در پنجشنبه چهارم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

 

به علت امتحانی که در پیش دارم تا ۱۲آذرماه

از همتون خداحافظی میکنم

وبلاگ و تنظیم خبر و اینترنت  و ..... فعلا تعطیل

موفق و استوار باشید

 

نوشته شده در سه شنبه دوم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

 

در گوش راست عذرخواهی کنید

محققان می گویند:اگر پیغام اظهار تاسف یا عذرخواهی تان را در گوش راست زمزمه کنید احتمال تاثیر گذاری اش بیشتر می شود.نتایج این تحقیقات نشان می دهد زمانی که عصبانی هستیم،گوش راست ما نسبت به گوش چپمان حساسیت بیشتر و پاسخ گویی بهتری دارد اما تغییر چندانی در میزان حساسیت گوش چپ افراد به چشم نمی خورد.

 

نوشته شده در دوشنبه یکم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|

آران وبيدگلي ها بالاترين سرانه مصرف آب روستايی اصفهان را به خوداختصاص دادند.

مدير امورآب و فاضلاب روستايي آران و بيدگل گفت: روستاهاي اين شهرستان بالاترين مصرف سرانه آب روستايي را در استان به خود اختصاص دادند.

محمد صادقي زاده صبح امروز درگفت وگو با خبرنگار ایسنا، سرانه مصرف آب براي هر مشترك روستايي در اين شهرستان را 22 متر مكعب در هرماه ذكر كرد و اظهار داشت: متوسط الگوي مصرف در كشور 15 متر مكعب است كه در اين شهرستان هفت متر مكعب بيشتر آب مصرف مي شود.
وي، كويري بودن اين شهرستان را از جمله موارد بيش ازحد مصرف آب دراين شهرستان ذكر كرد و افزود: روستاييان بايد براي جلوگيري از كاهش و قطعي آب، صرفه جويي و استفاده بهينه آب را مورد توجه قرار دهند.
صادقی خاطرنشان کرد: از پنج سال گذشته تاكنون30 ميليارد ريال براي آب رساني و رفع مشكل كمبود آب 11 روستاي اين شهرستان هزينه شده است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اران و بیدگل، حفر9 حلقه چاه، لوله كشي، ساخت مخازن، خط انتقال، تجهيز چاه و شبكه توزيع داخلي به طول 80 كيلومتر را از جمله اقدامات انجام شده اين شهرستان ذکر وافزود:100درصد از روستاهاي اين شهرستان از نعمت آب آشاميدني سالم و بهداشتي برخوردار هستند.
شهرستان آران و بيدگل از توابع استان اصفهان بيش از 90 هزار نفر جمعيت دارد ودارای پنج هزار مشترك زير پوشش آب و فاضلاب روستايي می باشد.

نوشته شده در دوشنبه یکم آذر ۱۳۸۹ساعت توسط مهرآبادی آرانی|


آخرين مطالب
» دوست ...
» ...
» آواز آفتاب ...
» رفتن او بر داغها افزود ...
» سکوت ...
» خبر
» خبر
» خبر
» اشتباه ...
» آموزش ...

Design By : Pichak